O nás

Firma Koliha s.r.o. se výrobou luků zabývá od roku 2002, kdy od roku 1990 původně jako fyzická osoba Jiří Koliha začal s malou truhlářskou dílnou, v roce 1995 začal v této dílně pro automobilový průmysl opracovávat interiérové dřevěné komponenty do vozů značky Mercedes.

Vzhledem k nutnosti rozšíření provozu v roce 1996 koupil budovu staré školy v Dlouhém Újezdě, kde provedl rekonstrukci, zřídil právnickou osobu, a ve větším počtu začal opracovávat komponenty do interiéru vozidel dalších značek jako např. Porsche, Audi, Volvo.
V roce 2002 byl Jiří Koliha seznámen s panem Henrym Bodnikem a začala velice zajímavá práce a spolupráce s firmou Bogensport Bodnik Gmb.

Za celé roky velmi dobré spolupráce obou firem se firma Koliha s.r.o. díky velmi dobrým managerským a prodejním schopnostem pana Henry Bodnika a jeho týmu se dostala na druhé místo v Evropě co do množství výroby a prodeje luků. U firmy Bogenspor Bodnik si luk objednal norský král –tento luk byl vyroben ve firmě Koliha s.r.o.. Při návštěvě USA, leden 2011, panem Henry Bodnikem byla získána zakázka na luk pro Mr. Fergasona – i tento luk byl vyroben ve firmě Koliha s.r.o. Dlouhý Újezd, a slavnostně předán dne 30.6.2011 osobně panem Henry Bodnikem a panem Jiřím Kolihou.
Od roku 2011 firma Koliha s.r.o. rozšířila svou výrobní činnost i na činnost prodejní- prodej lukostřeleckých doplňků i prodej luků.

V listopadu 2018 byla spolupráce s firmou Bogensport Bodnik ukončena.

Výrobní činnost luků a prodej lukostřeleckých potřeb i nadále v rodinné firmě Koliha s.r.o. pokračuje.

Velkou výhodou našeho malého týmu je, že všichni střílíme z luku, jsme členy lukostřeleckého klubu Lukostřelci Českého lesa, který Jana a Jiří v roce 2007 zakládali, a kde v tomto klubu Jana, která má 2. trenérskou třídu trénuje již třetí generaci dětí. 

Koliha a Ferguson

Tento web používá soubory cookie. Pokud se chcete o nich dozvědět více nebo procházet naše stránky bez ukládání cookies klikněte zde.